უახლესი ამბების თანახმად, ანგოლის მთავრობამ გადადგა ახალი ნაბიჯი ქვეყანაში სანიტარული და ჰიგიენური პირობების გასაუმჯობესებლად.
ცოტა ხნის წინ, საერთაშორისოდ ცნობილმა ტუალეტის ქაღალდის მწარმოებელმა კომპანიამ ითანამშრომლა ანგოლის მთავრობასთან, რათა წამოიწყო ტუალეტის ქაღალდის მანქანების პროექტები ქვეყნის მრავალ რეგიონში. ეს ტუალეტის ქაღალდის აპარატები განთავსდება ისეთ ადგილებში, როგორიცაა ადგილობრივი საზოგადოებრივი ჯანდაცვის დაწესებულებები და დიდი სავაჭრო ცენტრები. ამ პროექტის მეშვეობით, ადამიანებს შეუძლიათ ადვილად მიიღონ ტუალეტის ქაღალდი ისე, რომ არ დაეყრდნონ მის იმპორტს ან შეძენას მაღალ ფასებში.
ეს ინიციატივა არა მხოლოდ აუმჯობესებს ადამიანების ცხოვრების ხარისხს, არამედ ხელს უწყობს ჰიგიენის შესახებ ინფორმირებულობისა და ჩვევების გაზრდას. გარდა ამისა, სქემა შექმნის სამუშაო ადგილებს და წაახალისებს ადგილობრივი წარმოების განვითარებას. კომპანიამ განაცხადა, რომ ისინი მზად არიან შექმნან ტუალეტის ქაღალდის წარმოების ბაზა ანგოლაში, რაც მოსალოდნელია ადგილობრივ ეკონომიკას ახალი ზრდის იმპულსი მოუტანს. ადგილობრივმა მოსახლეობამ პროექტზე დადებითი გამოხმაურება გამოთქვა, რაც, მათი აზრით, მნიშვნელოვნად გააუმჯობესებს მათ საცხოვრებელ პირობებს და კარგ საფუძველს ჩაუყრის მომავალ განვითარებას.
ანგოლის მთავრობამ ასევე განაცხადა, რომ გააგრძელებს ყურადღებას სამედიცინო დაწესებულებების მშენებლობას და ხალხისთვის უკეთესი ჯანმრთელობის პირობების უზრუნველყოფას. ეს ნაბიჯი აუცილებლად დადებითად აისახება ანგოლას სოციალურ განვითარებასა და მაცხოვრებლების ცხოვრებაზე.